Pomnik Jelenia

Pomnik Jelenia

Znajduje się w Mielnie na skwerku przy Urzędzie Gminy (ul. B. Chrobrego 10). W Mielnie jest od „zawsze” – o jelenia dopytują się turyści, jest sympatycznym akcentem Gminy. Ufundowana została w okresie międzywojennym, przez jednego z ziemian, na pamiątkę udanego polowania. Przedstawia metalową figurę jelenia naturalnej wielkości, stał się już legendą Mielna i koniecznie będąc w Mielnie należy zrobić sobie z nim zdjęcie!

Pomnik Morsa

Pomnik Morsa

Usytuowany przy głównym wejściu na plażę (ul. Kościuszki), jest symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów, na które przybywają tysiące miłośników zimowych kąpieli.

Aleja Lipowa

Aleja Lipowa

Droga z Mielna do Mielenka – biegnie wzdłuż alei ponad 150-­letnich lip. Stare drzewa szczególnie pięknie reprezentują się wiosną i jesienią, a w okresie letnim tworzą naturalny szpaler i osłonę dla kierowców przed słońcem. Dwukilometrową drogę z Mielna można także przebyć przez las mieszany lub chodnikiem.

Park Linowy w Mielnie

Park Linowy w Mielnie

Poszukiwaczom nowych wrażeń i aktywnej zabawy polecamy Park Linowy Tukan w Mielnie. Uczestnicy na linach pokonują szereg przeszkód rozwieszonych między drzewami. W parku oferują trzy trasy o różnym stopniu trudności.

Jezioro Jamno

Jezioro Jamno

Jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim odcięte mierzeją od Morza Bałtyckiego. Zajmuje 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni. Jest jeziorem, gdzie intensywnie uprawia się sporty wodne. Nad akwenem znajdują się liczne przystanie żeglarskie, a w trakcie sezonu pływają tu statki turystyczne, którymi można przeprawić się przez Jamno. Amatorzy wędkowania mogą wykupić specjalne zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Upoważniają one do wędkowania na spinning oraz na dwie wędki na obszarze jeziora Jamno.

Polski Dakar

Polski Dakar

To zawody Cross Country, podczas których zawodnicy ścigają się na plaży między Łazami a Mielnem. W zawodach biorą udział amatorzy oraz zawodnicy z czołówki polskiego CC. Klub zapewnia odpowiednie przeszkolenie dla amatorów przed pierwszym udziałem w zawodach.

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Od jedenastu lat zimą w Mielnie odbywa się Międzynarodowy Zlot Morsów. Zapraszani są wszyscy zwolennicy zimowych kąpieli i osoby im towarzyszące. Impreza rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na czas imprezy uczestnicy mieszkają w hotelach i pensjonatach gminy Mielno.

Gmina Mielno to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Odwiedzający korzystać mogą z szerokich, piaszczystych plaż, jak również podziwiać bogactwo walorów przyrodniczych wraz z krajobrazem wydmowym terenów nadbrzeżnych, lasami oraz dziesiątym co do wielkości w Polsce jeziorem Jamno. Sprzyjające warunki biofizyczne środowiska, połączone z leczniczym wpływem klimatu nadmorskiego sprawiają, iż w gminie znaleźćmożna doskonałe warunki do klimatoterapii, która ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Gminne kąpieliska zdobyły uznanie w rankingach oceniających czystość plaż i wód, bezpieczeństwo oraz infrastrukturę. Oprócz walorów przyrodniczych oraz klimatowych, Mielno oferuje całą gamę atrakcji oraz rozrywki na najwyższym poziomie. Co roku w gminie organizowanych jest wiele znanych eventów takich jak „Projekt plaża TVN”, czy też „Lato z radiem”.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 500 352 467

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, a także postaramy się wybrać ofertę najbardziej adekwatną do potrzeb!

Skontaktuj się